Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktywny Wołów - letnia oferta dla mieszkańców

aktywny-wolow.jpeg

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszańców Gmina Wołów stworzyła projekt pod nazwą „Aktywny Wołów”. Projekt ma na celu aktywizację mieszkańców gminy poprzez szereg wydarzeń ruchowych, animacyjnych oraz kulturowych w okresie letnim.

Aktualna sytuacja związana z pandemią w dużym stopniu utrudnia planowanie okresu wakacyjnego poza miejscem zamieszkania. Ciągłe restrykcje związane m.in. z przemieszczaniem się i zamykaniem hoteli sprawiły, że powstał pomysł stworzenia miejsca rekreacji przyjaznego naszej społeczności.

Głównym miejscem realizacji projektu jest teren basenu Ośrodka Spotu i Rekreacji w Wołowie.To właśnie tam planowana jest zmiana zagospodarowania oraz rozbudowa istniejącego terenu rekreacyjnego. Wraz z jednostkami organizacyjnymi gminy – Wołowskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejską i Gminą Biblioteką Publiczną w Wołowie, została stworzona koncepcja przedsięwzięcia przyjaznego mieszkańcom. Teren basenu zostanie podzielony na sześć stref:

Pierwszą strefą będzie prowadzona przez WOK - strefa animacji dla dzieci i młodzieży. W strefie tej animatorzy będą aktywizować dzieci poprzez szereg zabaw, gier zespołowych, zajęć artystyczno-plastycznych oraz innych atrakcji. W strefie przygotowane zostaną gry wielkoformatowe, stanowiska do tworzenia dużych baniek mydlanych oraz stoisko z kolorową watą cukrową. Stworzenie atrakcyjnej strefy animacji dla dzieci wymaga dużego zaangażowania, dlatego dbać o dobrą zabawę oraz bezpieczeństwo będą przeszkoleni animatorzy.

W drugiej strefie powstanie nowoczesny plac zabaw w kształcie łodzi. Znajdować się będzie na powierzchni około 80 m2, wyposażony zostanie w podłoże piaskowe oraz obrzeża wykonane z bezpiecznego materiału.

Trzecią strefą będzie tzw. strefa wyciszenia prowadzona przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wołowie. W strefie tej skorzystamy z przygotowanych książek oraz gazet. Udostępniony zostanie punkt WiFi, powstaną tory do grania w bule oraz miejsca do korzystania z gier planszowych, a także stoliki szachowe. Przygotowane będzie także miejsce wypoczynku wyposażone w stoliki, leżaki oraz hamaki.

Czwarta i piąta strefa związana jest z odpoczynkiem. W miejscach przeznaczonych do plażowania powstaną żagle przeciwsłoneczne oraz zostaną przeprowadzone nasadzenia roślinności, a także powstanie tzw. nowa mała architektura wraz z pergolami. Wszystko po to, aby miło spędzić czas wśród zieleni.

Strefa szósta – gastronomiczna wyposażona zostanie w stoliki oraz siedzenia wykonane z modnych w ostatnim czasie palet. Siedzenia wyłożone będą miękkimi poduszkami odpornymi na wodę. W strefie gastronomicznej powstanie także zadaszenie w postaci wiaty z parkietem do tańczenia oraz letnim barem. Strefa gastronomiczna zasilana będzie przez food trucki oferujące rożnego rodzaju dania. Udostępniona zostanie także strefa grillowania dla osób chcących przygotować własne posiłki.

Do projektu wykorzystany zostanie także zbiornik wodny, na którym powstaną dwa pomosty. Jeden widokowy, oraz drugi przy którym będzie można skorzystać z atrakcji wodnych takich jak łódki czy rowery wodne. Wokół zbiornika stworzone zostaną nowe nasadzenia zieleni w celu urozmaicenia terenu.

Jedną z kluczowych atrakcji będzie niewykorzystana wcześniej górka, na której powstanie rolkowa zjeżdżalnia pontonowa oraz punkt widokowy z siedzeniami oraz pergolą na szczycie.

Zwieńczeniem projektu będą nowe zjeżdżalnie oraz atrakcje wodne w średniej i małej niecce basenu, a także dmuchany tor przeszkód znajdujący się w głównym basenie

Projekt „Aktywny Wołów” to nie tylko aktywizacja terenu basenu miejskiego w Wołowie, ale także szereg wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz atrakcji przygotowanych dla mieszkańców. Do realizacji projektu zaproszone zostały także kluby sportowe i stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy. W ramach projektu organizowane będą pikniki rodzinne, zawody sportowe, wycieczki rowerowe, kino plenerowe oraz wiele innych wydarzeń.

Mamy nadzieję, że ten trudny dla nas okres związany z COVID-19 pozwoli na realizację wszystkich planowanych inwestycji, a wszelkie prace zakończą się przed otwarciem Basenu Miejskiego w Wołowie i przysłużą się do aktywnego spędzania czasu przez naszych mieszkańców.

 

 

 

Wersja XML