Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nasze działania przeciw COVID-19

gmina covid.png

Wzrost odnotowanych przypadków zachorowań na COVID-19 spowodował zaostrzenie obostrzeń w skali całego kraju. Gmina Wołów podjęła działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa na swoim terenie. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy blisko pół miliona złotych na walkę z COVID-19. 

Rząd zaostrzył restrykcje związane z COVID-19. Nowe zasady obowiązują od jutra, tj. 20 marca do piątku 9 kwietnia. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą kontynuować naukę w domach, zamknięte zostaną hotele, sauny, baseny, obiekty sportowe, ograniczone zostanie działanie galerii handlowych. Mimo rekomendacji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczącej przejścia pracowników administracji na pracę zdalną informujemy, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Wołowie będą pracować stacjonarnie i zachęcamy do kontaktu z nimi pod wskazanymi numerami telefonu:
wykaz numerow urzad.png

Wtorkowe przyjmowanie interesantów online lub telefonicznie przez burmistrza Dariusza Chmurę - kliknij TUTAJ

Zachęcamy także do skorzystania z Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca. Jeśli wizyta w urzędzie jest konieczna, należy umawiać się na nią telefonicznie. Przyjmowanie interesantów, którzy umówili swoją wizytę, odbywać się będzie nadal w Punkcie Obsługi Klienta z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
Po wejściu do Punktu Obsługi Klienta należy:
1. Obowiązkowo zdezynfekować dłonie,
2. Poddać się bezstykowemu pomiarowi temperatury – termometr znajduje się przy kabinie do dezynfekcji. Pomiar temperatury polega na zbliżeniu czoła do czytnika, który wyświetli temperaturę na ekranie.
3. Skorzystać z kabiny do dezynfekcji.
Przypominamy zasady działania kabiny:
-Mogą z niej korzystać osoby pełnoletnie, które mają założoną maseczkę.
-Do kabiny można wejść tylko jeśli włączone jest zielone światło.
-Po wejściu należy ustawić się na środku kabiny.
-Mrugające czerwone światło oznacza rozpoczęcie aplikacji środka dezynfekującego.
-Podczas aplikacji należy unieść ręce do góry i obracać się.
-Nie należy podnosić głowy.
-Ponowny sygnał świetlny koloru zielonego oznacza zakończenie procesu dezynfekcji.
Po tych czynnościach należy podejść do okienka pojedynczo.

Ponadto informujemy, że Gmina Wołów uruchomiła rezerwę kryzysową w celu przeciwdziałania COVID-19. Posiadamy rezerwowe środki ochrony osobistej, a niebawem ponownie zostanie przeprowadzona akcja dezynfekcji miejsc publicznych na terenie miasta oraz sołectw.
Prawie pół miliona na walkę z koronawirusem
W 2020 roku z budżetu gminy na walkę z COVID-19 została zadysponowana kwota 491 529,56 zł. Większość tej kwoty, bo ponad 297 000 zł dotyczy zakupu środków ochrony osobistej, w tym m.in. maseczek, rękawiczek, środków do dezynfekcji. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy akcję przekazywania maseczek wielokrotnego użytku dla każdego mieszkańca naszej gminy, ponadto wsparciem objęliśmy lokalne służby i pracowników Powiatowego Centrum Medycznego. Dokonaliśmy także zakupu masek specjalistycznych i kombinezonów dla pracowników Pogotowia Ratunkowego w Wołowie. 

Wersja XML