Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O problemach mieszkańców, chodnikach i budowie mariny

 

Burmistrz Dariusz Chmura wraz z wiceburmistrzem Janem Janasem rozpoczęli cykl spotkań w miejscowościach Gminy Wołów.

spotkanie lubiaz.jpegspotkanie lubiaz2.jpeg

Pierwsze ze spotkań odbyło się w Lubiążu. Włodarze wspólnie z radnym Rady Miejskiej w Wołowie Marianem Szpakiem oraz radnym powiatu wołowskiego Maciejem Nejmanem wizytowali Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, Wiejski Ośrodek Zdrowia w Lubiążu oraz Dom Kultury. Na spotkaniu z radą sołecką omawiali temat realizowanych inwestycji: modernizacji Wiejskiego Ośrodka Zdrowia, izolacji oraz odwodnienia przedszkola, jak również planowanych zadań dotyczących turystyki: dokończenia ścieżki rowerowej Wołów - Lubiąż oraz budowy mariny turystycznej. Obie inwestycje mają kosztować łącznie ponad 6 milionów złotych.
W trakcie spotkania z przedstawicielami lubiąskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów włodarze rozmawiali na temat obchodów 50-lecia powstania ich organizacji. Rocznica ta przypadała w ubiegłym roku, jednakże ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogły się one odbyć. Mamy nadzieję, że uda się je wspólnie zorganizować w roku 2021.


spotkanie warzegowo.jpeg153817465_3834203343291988_3405144229382243244_n.jpeg
Kolejne ze spotkań odbyło się w Warzęgowie. W spotkaniu brał udział burmistrz Dariusz Chmura, wiceburmistrz Jan Janas i radny Rady Miejskiej w Wołowie Krzysztof Mucha. W tej miejscowości Gmina Wołów sfinansuje budowę remizy strażackiej. Jej koszt ma wynieść około 250 000 zł. Omawiany był również temat budowy parkingu przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi. Niedawno w Warzęgowie zakończył się pierwszy etap budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 339. Zadanie to wykonywał na zlecenie Gminy Wołów Zakład Robót Drogowych Mostowych i Ogólnobudowlanych ZADROBUD II z Wołowa. Łączna kwota inwestycji to 293 865,55 zł. Inwestycja z pewnością zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości. W planach jest realizacja drugiego etapu zadania. 

Wersja XML