Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uruchomiona całodobowa ogrzewalnia dla bezdomnych

W związku z niską temperaturą sięgającą nawet do -20 stopni oraz niesprzyjającą aurą pogodową dziś zostaje uruchomiona całodobowa ogrzewalnia dla bezdomnych i potrzebujących w budynku OSiR (ulica Bema).


Przypominamy, akcja Gminy Wołów „Ciepły posiłek, gorąca kawa i herbata, sucha odzież” dalej trwa. Codziennie od godziny 12:00 do 19:00 w Wołowie na terenie hali sportowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wołowie bezdomni i osoby potrzebujące mogą skorzystać z ciepłego posiłku w postaci zupy, a także gorącej kawy oraz herbaty. Dla osób najbardziej potrzebujących przygotowana została ciepła czysta odzież , a także koce termiczne.

Prosimy, aby mieszkańcy Gminy Wołów dołączyli się do naszego przedsięwzięcia i informowali osoby bezdomne, a także najbardziej potrzebujące o akcji. Nie bądźmy obojętni! Nasza pomoc może uratować życie.

Wspólne działania z policją

Funkcjonariusze Zespołu ds. Wykroczeń i Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Wołowie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołowie, na początku lutego odwiedzali osoby bezdomne przebywające na terenie gminy Wołów. Działania pn. „Zima Bezdomnych”, miały charakter pomocowy. W trakcie działań policjanci kontrolowali pustostany, miejsca gromadzenia się osób bezdomnych oraz altanki na ogródkach działkowych. Osobom bezdomnym, oferowano pomoc w tym trudnym dla nich okresie, jakim jest okres zimowy.

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazka
Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazka

Podczas działań, funkcjonariusze Policji wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołowie, udzielali niezbędnej pomocy kontrolowanym osobom oraz oferowali im dach nad głową w specjalnie przystosowanych schroniskach i ośrodkach pomocy w naszym rejonie.

Pamiętajmy o tym, że osoby narażone na działanie niskich temperatur, to nie tylko osoby bezdomne, ale także osoby żyjące w skrajnie złych warunkach lokalowych.
Fot.: KPP Wołów

Wersja XML