Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nie bądźmy obojętni na takie sytuacje

Brak opisu obrazka

Zaniepokojony mieszkaniec przekazał informację do Urzędu Miejskiego o sarnie przebywającej w centrum miasta na ogrodzonej działce. Sarnę udało się uratować. Wyjęcie jej z ogrodzonego terenu zajęło chwilę i odpowiednio zabezpieczona została przewieziona poza granice miasta. Jest to wzorowa postawa zasługująca na pochwałę!

Nie bądźmy obojętni na takie sytuacje!

Gdzie zgłaszamy?

Policji, Straży Miejskiej, urzędom gmin. Współpracują ze stosownymi podmiotami, które uwolnią zwierzę z opresji. Nie działaj na własną rękę, nie dotykaj takich zwierząt. Zwierzęta w panice potrafią zranić, ugryźć, czy kopnąć, ale również Ty nie wiedząc, jak ograniczyć stres w trakcie interwencji możesz zrobić zwierzęciu krzywdę. Nigdy nie ganiaj, nie płosz, nie strasz dzikiego zwierzęcia – stres je zabije.

Gmina Wołów

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

tel: 71 319 13 25

Policja - 997

Numer alarmowy - 112

Potrąciłeś zwierzę?

Musisz się nim zająć! Grozi wysoka grzywna

Grzywna, a nawet areszt grożą kierowcy, który potrącił na drodze zwierzę i beztrosko pojechał dalej. Potrącone psy i koty leżące na poboczu lub na jezdni to widok, który co raz częściej doświadcza każdy kierowca. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że jeżeli potrąci się czyjegoś pupila, a nawet dzikie zwierzę, to powinno się mu pomóc lub powiadomić odpowiednie służby.

Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 100 ze zm.).

 

Wersja XML