Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prace przygotowawcze dotyczące szczepień

Brak opisu obrazka

W ubiegły piątek burmistrz Dariusz Chmura, wiceburmistrz Jan Janas oraz prezes Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Wołowie Rafał Borzyński złożyli wizytę w Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej w Wołowie, gdzie niebawem pracę rozpocznie punkt szczepień przeciw COVID-19. Włodarze spotkali się z personelem medycznym przychodni by sprawdzić poziom zaawansowania przygotowań do przyjmowania pacjentów.

Gmina Wołów nieprzerwanie wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem. W 2020 roku samorząd przekazał spółce Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie środki ochrony osobistej w postaci maseczek i płynów do dezynfekcji

Spółka otrzymała także sfinansowany przez gminę respirator wraz z osprzętem do ratowania życia pacjentów szpitala w Wołowie za kwotę ponad 52 000 zł, butle tlenowe za kwotę 3 753 zł, aparat do EKG za 5 655 zł.

Oprócz tego samorząd wyposażył Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Wołowie oraz Przychodnię Rejonowo – Specjalistyczną w Wołowie w komory do dezynfekcji za łączną kwotę 36 900 zł.

Gmina Wołów brała również czynny udział w pomocy w przeniesieniu administracji Powiatowego Centrum Medycznego do budynku wołowskiej biblioteki na czas pełnienia przez wołowski szpital funkcji placówki leczącej zakażonych COVID-19. Prace adaptacyjne opiewały na kwotę 16 300 zł.

Przypominamy, że dziś ruszyła rejestracja dla osób powyżej 80. roku życia oraz możliwość zgłaszania chęci szczepienia na COVID-19 dla wszystkich od 18. do 69. roku życia.

Informacje dotyczące rejestracji w lokalnych punktach szczepień przeciw COVID-19 :

https://wolow.pl/480/aktualnosc.html

 

Wersja XML