Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowy konkurs „Nasza Praca w PRL” – wyślij fotografie swojej pracy sprzed lat

Brak opisu obrazka

Każde zdjęcie niesie ze sobą fragment historii. W nowym konkursie pod hasłem #NaszaPracawPRL zachęcamy mieszkańców woj. dolnośląskiego i opolskiego do przesyłania zdjęć z pracy w czasach Polski Ludowej. Może masz w swoich zbiorach pamiątki z tego okresu w swoim albumie? Dołącz do internetowej zabawy!

Dzisiejsze młode pokolenia znają PRL głównie z opowieści rodziców lub ze starych telewizyjnych seriali jak „Alternatyw 4” czy „Czterdziestolatek”. Natomiast starsze pokolenie wciąż ma w pamięci żywe wspomnienia tych niełatwych czasów i absurdów ówczesnej rzeczywistości.

W konkursie „Nasza Praca w PRL” chcemy pokazać zawodowe życie Polaków w PRL – zdjęcia związane z różnymi profesjami po zakończeniu akcji zostaną zebrane i zaprezentowane w wirtualnej pokonkursowej galerii, a do właścicieli tych najciekawszych, trafią atrakcyjne nagrody: nowe telefony, książki i gadżety.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby uczestniczyć w konkursie, należy mieć ukończone min. 50 lat i zamieszkiwać na terenie woj. dolnośląskiego lub opolskiego. W celu zapisu trzeba wypełnić internetowy formularz online (link poniżej) i wczytać we wskazanym miejscu do 3 fotografii związanych z pracą w PRL w formie cyfrowej (skan, zdjęcie).

Ważne! Nie musisz wypełniać formularza samodzielnie, równie dobrze za Twoją zgodą może Cię zgłosić syn, córka lub znajomy. Zapisy trwają jeszcze do 12 stycznia 2021 r. Zapraszamy!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: https://www.aplikuj.pl/konkurs-prl-zachod

Organizatorem konkursu jest portal Aplikuj.pl.

Wersja XML