Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Anna German

Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German”, w tym roku, ze względu na stan pandemii, nie odbędzie się w sali koncertowej z udziałem publiczności. Koncert Finałowy zostanie wyemitowany w formie filmu ze studia festiwalowego w dniu 23 listopada br. o godz. 19.00 na kanale YT i FB Festiwalu.
Laureatom Festiwalu, wokalistom młodego pokolenia towarzyszyć będzie, jak co roku, znakomita Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Partner Festiwalu. Wystąpi 11. polskich wokalistek: Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana, Katarzyna Zawada, Izabela Szafrańska, Dominika Handzlik, Marta Burdynowicz, Sylwia Zelek, Aleksandra Bogucka, Sylwia Ziółkowska, Paulina Malinowska, Marta Majek. Pokażemy też reprezentantów krajów, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach Festiwalu: z Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu i Białorusi. Szeroka publiczność w Polsce i zagranicą, usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach, które są dziełem młodych polskich kompozytorów.
Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu, który odbywa się od 2014 roku, jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German. Liga zrealizowała już sześć edycji tego Festiwalu w celu przypomnienia Anny German również w krajach, z którymi związane było życie i twórczość Artystki. Anna German urodziła się w 1936 roku w miasteczku Urgencz w Uzbekistanie. Po wojnie w 1946 roku, razem z mamą i babcią przyjechały do Polski. Polska stała się Jej Ojczyzną. W 1964 roku, po wykonaniu „Tańczących Eurydyk” na Festiwalach w Opolu i Sopocie rozpoczęła się Jej wielka popularność i międzynarodowa kariera artystyczna.
W dniu 2 października 2019 r. w stolicy Uzbekistanu - Taszkiencie odbył się niezwykły Koncert Piosenek Anny German w wykonaniu 11 laureatów naszego Festiwalu. Solistom towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Uzbekistanu pod batutą naszego polskiego dyrygenta Tomasza Labunia. Był to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Wspólny wysiłek zaowocował ogromnym sukcesem, gdyż piękna sala Pałacu Turkistan pękała w szwach a owacjom na stojąco nie było końca. Publiczność uzbecka była cudowna, chłonęła każdą nutkę a każdego wykonawcę, orkiestrę i dyrygenta nagradzała nie gasnącymi brawami. Zainteresowanie lokalnych mediów było ogromne. Będziemy realizować szeroko misję naszego Festiwalu, gdyż chcemy, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.
Festiwal został dofinansowany i objęty Patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Europosła Ryszarda Czarneckiego – b. Wiceprzewodniczącego PE. Patronaty medialne: TVP2, TVP Polonia, TVP3 Warszawa, POLSAT NEWS, Jedynka PR. Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.
Serdecznie zapraszam na transmisję online z Koncertu Finałowego siódmej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2020 r. o godz. 19.00 na Facebooku oraz kanale You Tube Festiwalu.

O szczegółach będziemy informować na stronie www.festiwalpiosenki.pl

 

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML