Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyzwanie Wyborcze - Liga Niezwykłych Umysłów

Brak opisu obrazka

W poniedziałek 9.11 uczniom ze szkół na terenie Aglomeracji rzucamy wyborcze wyzwanie, polegające na programowaniu na platformie 

Liga Niezwykłych Umysłów

Nagrody czekają!  Szczegóły wraz z linkiem do regulaminu znajdziecie poniżej

Czy wiesz jak przebiegają wybory samorządowe, prezydenckie i wybory Parlamentu Europejskiego? Potrafisz odróżnić radnego od wójta, a burmistrza od prezydenta? Używasz zwykle przy śniadaniu terminów takich jak metoda Hare’a-Niemeyera, Sainte-Laguë, D’Hondta?

Jeżeli nie na wszystkie z tych pytań Twoja odpowiedź jest twierdząca, nie przejmuj się - weź udział w wyzwaniu wyborczym Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławskia. Daj upust Twoim umiejętnościom programistycznym! Zmierz się z zadaniami z Pythona, SQLa i C++. Rozwiąż zagadki, przeliczaj głosy, wytypuj zwycięzców. Być może pomożesz także zoptymalizować kampanię wyborczą, tak aby zwiększyć szanse swojego kandydata? Są ludzie, którzy na Ciebie liczą, nie zawiedź ich. Nagroda za skuteczną pracę czeka!

Start: 9 listopada 2020 r.
Finisz: 30 listopada 2020 r.


Wyzwanie będzie się składać z łącznie 10 zadań z Pythona, SQL i C++. Przez koleje trzy tygodnie odpowiednio oznaczone zadania pojawią się na platformie Liga Niezwykłych Umysłów. Nie masz dostępu do Platformy? Skontaktuj się ze swoim nauczycielem informatyki*!

Dla uczniów z gmin należących do Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska* czekają następujące nagrody:
I miejsce: programowalny robot edukacyjny Edison wraz z zestawem klocków EdCreate
II miejsce: czytnik ebook Amazon Kindle 10
III miejsce: powerbank Anker PowerCore II

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj  https://drive.google.com/.../1y8UuHvCphXAA1TRY38pTQc.../view

*gminy Bierutów, Borów, Brzeg, Czernica, Długołęka, Dziadowa Kłoda, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Krośnice, Malczyce, Międzybórz, Prusice, Przeworno, Strzelin, Syców, Środa Śląska, Wisznia Mała, Wołów​, Wrocław, Zawonia, Żmigród

Wersja XML