Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ważna informacja dotycząca sprzedaży węgla

W związku z zapytaniami mieszkańców oraz pojawiającymi się niektórymi błędnymi informacjami na Facebooku wyjaśniamy, co następuje;:

Gmina Wołów uruchomiła nabór wniosków na preferencyjny zakup węgla i nadal można je składać. 

https://bit.ly/3UOF67g

Informujemy, że ze strony Gminy Wołów została już podpisana umowa z Polską Grupą Górnictwa, która warunkuje otrzymanie zgody na jego dystrybucję. Umowa została przekazana do PGG. Zaraz po otrzymaniu zgody na dystrybucję węgla, mieszkańcy będą informowani telefonicznie o możliwości dokonania opłaty za zakup węgla. Opłata będzie mogła być dokonana na podstawie wystawionej faktury VAT i wówczas będzie można odebrać węgiel w punkcie na podstawie wystawionego zaświadczenia przez gminę.

Przypominamy również, że jako pierwsza gmina w powiecie wołowskim podjęliśmy się inicjatywy rozpoczęcia działań, by prowadzić preferencyjną sprzedaż paliwa stałego do gospodarstw domowych.

Odpowiadamy też na zarzuty dotyczące nieprzyjmowania wniosków w Urzędzie Miejskim w Wołowie: tylko w wyjątkowych przypadkach, takich jak niekompletne wypełnienie wniosku lub brak wpisania daty złożenia deklaracji do CEEB wnioski nie są przyjmowane. W przypadku, gdy mieszkaniec/mieszkanka zapomni daty złożenia deklaracji, może się udać do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wołowie, które posiada wgląd w system danych dot. CEEB.

Urzędnicy nie mogą wypełniać wniosku za mieszkańców. Mogą jedynie wskazać braki formalne.

Prosimy zatem o cierpliwość i śledzenie informacji na oficjalnych stronach Gminy Wołów.

Wersja XML