Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wniosek o preferencyjny zakup węgla

Informujemy, że Gmina Wołów rozpoczęła nabór wniosków dotyczących zakupu preferencyjnego węgla. Prosimy o zapoznanie się z zasadami sprzedaży oraz kryteriami określonymi drogą ustawy z dnia 27 października 2022 roku. 

Uprawnionymi do zakupu węgla, zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego będą gospodarstwa domowe, które spełniają jeden z poniższych warunków:

1) otrzymały dodatek węglowy,

2) posiadają pozytywnie rozpatrzony wniosek o wypłatę dodatku węglowego,

3) dokonały zgłoszenia węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego.

Obowiązuje limit sprzedaży węgla w wysokości max. 1,5 tony na gospodarstwo domowe. Limit ten określił, drogą rozporządzenia, Minister do spraw Aktywów Państwowych (rozporządzenie z dnia 2 listopada 2022 r., poz. 2238).

 

Instrukcja dla mieszkańców – zakup preferencyjny węgla przez Gminę Wołów

 1. Należy wypełnić wniosek dostępny na stronie bip.wolow.pl lub wolow.pl i złożyć go osobiście w Urzędzie Miejskim w Wołowie lub Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Wołowie lub poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą. Adres skrytki ePUAP: /8554dwqnce/skrytkaesp

Wniosek dostępny jest również w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wołowie oraz Biurze Obsługi Klienta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wołowie.

 1. Informacja o rozpatrzeniu wniosku zostanie przekazana telefonicznie. W przypadku jego pozytywnego rozpatrzenia Gmina Wołów wystawi wówczas fakturę VAT na dane osoby wnioskującej. Fakturę będzie można odebrać w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Wołowie.
 2. Fakturę należy uregulować dokonując wpłaty na podany specjalny numer konta.  
 3. W tytule wpłaty należy wpisać: ,,wpłata za węgiel", imię, nazwisko, adres.
 4. Z dowodem wpłaty należy udać się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wołowie w celu otrzymania zaświadczenia, które uprawnia do odebrania węgla.
 5. Z zaświadczeniem należy udać się do składu opału, z którym Gmina Wołów podpisała umowę na sprzedaż preferencyjną paliwa stałego dla gospodarstw domowych:

Promotor Adamczak Robert Materiały Budowlane,
ul. Wincentego Witosa 1,
56-100 Wołów.

 

Dostawa węgla pod wskazany adres jest dodatkową usługą, która nie wchodzi w zakres sprzedaży węgla przez Gminę Wołów.

PDFWniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.pdf (94,65KB)

Wersja XML