Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejne sukcesy zapaśników „Wiatru”

W tym roku to już czwarty i piąty medal Mistrzostw Polski wołowskich zapaśników "Wiatru". Po sukcesach w Suwałkach i Gomulinie, tym razem trójka wychowanków trenera Ryszarda Podrażnika w dniach 27-29 maja uczestniczyła w Mistrzostwach Polski U-15 w Kielcach. Gmina Wołów i klub "Wiatr" reprezentowane były przez Magdalenę SIEDY (58kg), Maksymiliana ROZPĘDKA (62kg) oraz Jakuba PIOTROWSKIEGO (68kg).

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Maksymiliana, który dotarł do finału, niestety opłaconego urazem lewego kolana. Mimo bolesnego urazu Maksymilian przystąpił do walki finałowej o złoty medal z zawodnikiem z Namysłowa, który ten bez żadnych skrupułów szczególnie skupił się na atakowaniu uszkodzonym jego kolana. Ten nierówny pojedynek Maksymilian przegrał, jednak jego determinacja i wola walki utwierdziły, że to nie była jego porażka, lecz duży sukces.

received_432527028712510.jpeg

O stopień niżej na podium dla zwycięzców w zapasach kobiet stanęła Magdalena, która tym razem musiała zadowolić się tylko i aż, medalem brązowym. Na drodze po medal złoty w pojedynku półfinałowym stanęła jej zawodniczka ze Stargardu, późniejsza zwyciężczyni w tej kategorii wagowej. Jest to z pewnością jej kolejny sukces, choć ona sama nie do końca jest tym wynikiem usatysfakcjonowana. W jej dorobku jest to już piąty medal z Mistrzostw Polski.

received_1411118379392411.jpeg

Nie powiodło się tym razem Jakubowi, który udział w mistrzostwach zakończył na 7. miejscu. Słabsza dyspozycja w tym dniu sprawiły, że Jakub musiał przełknąć gorycz porażki. Na jego usprawiedliwienie należy podkreślić, że bez wątpienia była to najmocniej obsadzona kategoria wagowa tych mistrzostw. Przy odrobinie szczęścia, którego w tym dniu wyjątkowo mu brakowało, mógł z całą pewnością walczyć w finale, ale to jest tylko sport i podobne potknięcia zdarzają się nie tylko w sporcie młodzieżowym.

20220529_091635.jpeg

To właśnie ta trójka zawodników "Wiatru" w tym roku wzbogaciła dorobek medalowy dla Gminy Wołów o kolejne pięć medali z Mistrzostw Polski.

Informacja: Klub Wiatr

Wersja XML