Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktywne sołectwa w Gminie Wołów

Przedstawiamy najnowsze informacje przesłane nam z sołectw Gminy Wołów.

Gliniany - świetlica nie do poznania!
Mieszkańcy Glinian mają nie mały powód do radości. W tym roku z budżetu Gminy przeprowadzony został kapitalny remont. Zakres zadania obejmował wiele elementów. W sali głównej między innymi położono nowe tynki, wymieniono posadzki, wylakierowano parkiet, odmalowano ściany i sufit, a także zamontowano nowe oświetlenie.  Wyremontowane zostało również pomieszczenie sanitarne. Wszystkie te zabiegi nadały budynkowi sznytu i nowej jakości.  Całość inwestycji wyniosła 75 194,76 zł. Z pewnością to miejsce przysłuży się mieszkańcom wsi jako miejsce zabaw, spotkań i integracji społecznej.

Gliniany.jpeg
Pełczyn - zakończony remont
Świetne informacje dla mieszkańców Pełczyna. Zakończony został tam gruntowny remont łazienki w świetlicy wiejskiej. Położono nowe płytki na ścianach i podłodze. Ponadto wykonana została nowa instalacja elektryczna, wymieniono punkty oświetleniowe oraz zamontowano armaturę sanitarną. Jest to kolejne już zadanie wykonane z budżetu Gminy Wołów, w ramach funduszu sołeckiego. Wyżnej wymieniona inwestycja wyniosła 14 000 zł.
Cieszymy się, że z roku na rok to miejsce staje się co raz bardziej funkcjonalne i raduje oko mieszkańców oraz osób spoza Pełczyna, którzy być może co raz chętniej będą organizować tam spotkania.

Pełczyn.jpeg
Proszkowa - mają monitoring
Kolejna inwestycja w ramach funduszu sołeckiego wzbogaciła wieś Proszkowa. Wykonano montaż monitoringu sceny i altany wraz z instalacją elektryczną i oświetleniową. Koszt realizacji zadania to 6 750zł, z czego całość pokryta została budżetu Gminy Wołów. Dzięki temu systemowi wieś stanie się bardziej przyjazna, mniej dewastowana i zaśmiecana. Obszar ten cieszy się popularnością wśród okolicznej młodzieży i mieszkańców, w szczególności w sezonie letnim. Mamy nadzieję, że dzięki przedsięwzięciu teren nadal będzie tak chętnie użytkowany w miłej, spokojnej i przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. 
proszkowa.jpegproszkowa2.jpeg
Mojęcice - przyjechał Mikołaj
5 grudnia Mikołaj odwiedził zarówno tych mniejszych jak i nieco większych mieszkańców Mojęcic. Przy wsparciu Gminy Wołów i dzięki pomocy sponsorów, oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja przyniosła wszystkim wiele radości. Zaangażowani aktywiści pod przewodnictwem pani sołtys przygotowali pyszny poczęstunek, a całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
Mojęcice mikołajki.jpeg

Wersja XML