Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie to przede wszystkim nowoczesne centrum dostępu do wiedzy. W działach udostępniania, wypożyczysz dawno poszukiwaną lekturę, zasiądziesz w wygodnych sofach, aby przejrzeć prenumerowaną przez nas prasę, a w celach edukacyjnych uzyskasz bezpłatny dostęp do Internetu. Pomocny w poszukiwaniu lektury jest dostęp do katalogu on-line (zbiory wszystkich bibliotek dolnośląskich), dzięki któremu przeszukasz zbiory naszej biblioteki nie wychodząc z domu.

Działy udostępniania Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej dysponują księgozbiorem dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych czytelników. Zbiory mają charakter uniwersalny, obejmujący literaturę piękną, klasyczną i współczesną, a także popularno-naukową z różnych dziedzin wiedzy. Z myślą o uczniach jest także bogata oferta lektur szkolnych.

Zbiory wypożyczane są na zewnątrz i na miejscu. Czytelnia daje możliwość przejrzenia prenumerowanej prasy. W celach edukacyjnych, każdy dział udostępnia stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz dostępem do katalogu biblioteki on-line.

   

 

Dział dla Dorosłych

Dział posiada bogate zbiory literatury polskiej i obcej - angielskiej, amerykańskiej, włoskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej, czeskiej, francuskiej i skandynawskiej. Dla czytelników niemieckojęzycznych dostępne są także pozycje w języku niemieckim. Księgozbiór Działu Dla Dorosłych to nie tylko literatura piękna, każdy wielbiciel literatury popularno-naukowej, kryminalnej, fantastycznej czy choćby horrorów nie będzie miał problemu ze znalezieniem ciekawej pozycji. Biblioteka pragnie wyjść naprzeciw potrzeb wszystkich czytelników czego efektem jest m.in. wyodrębnienie regałów z literaturą tylko dla Pań lub z lekturami dla uczniów szkół średnich.

Dzięki dotacji z Biblioteki Narodowej oferta działu jest uzupełniana na bieżąco. O pojawieniu się najnowszych tytułów decydują sami czytelnicy, którzy mogą wskazać interesujące i ciekawe nowości wydawnicze. Aby wpłynąć na wzbogacenie księgozbioru wystarczy napisać na adres Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej - biblioteka@mig-bp-wolow.pl.

Bardzo ważną innowacją jest wprowadzenie katalogu on-line, za pomocą którego każdy może przeszukać zasoby biblioteki nie wychodząc z domu (katalog dostępny jest na stronie - www.migbp-wolow.pl). W przypadku problemów z dotarciem do biblioteki osób starszych lub niepełnosprawnych, wybrane tytuły zostaną dostarczone do domu.

 

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 10:00- 18:00
każda pierwsza sobota miesiąca 9:00 – 13:00

Kontakt:
Aneta Bazylewicz - Młodszy bibliotekarz
tel. 71 3892531 wew. 22
e-mail: wypozyczalnia@migbp-wolow.pl

 

Dział dla Dzieci i Młodzieży

Dzięki nowoczesnym meblom dostosowanym do potrzeb dzieci, interaktywnej tablicy, zabawkom i specjalnemu kącikowi dla maluchów udało się stworzyć wyjątkową atmosferę , która sprawi, że każde dziecko będzie częstym gościem Działu dla Dzieci i Młodzieży. Już od samego rana na dużym ekranie wyświetlane są bajki dla najmłodszych. W późniejszych godzinach odbywają się lekcje biblioteczne wprowadzające w świat książek i bajek rozwijających wyobraźnię.

Zbiory działu to przede wszystkim bajki, opowiadania, lektury, komiksy, czasopisma i literatura popularno – naukowa. Dostępne są także stanowiska komputerowe, z których można korzystać w celach edukacyjnych lub w celu znalezienia poszukiwanej książki w katalogu on-line.

Zapraszamy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10:00- 18:00
środa 8:00 -16:00

Kontakt:
Renata Rzeźniczek- Starszy kustosz
Anna Rębacz - Starszy bibliotekarz
tel. 71 3892531 wew. 24
e-mail: dzieci@migbp-wolow.pl

 

Dział Multimedialny

Bogate zbiory Działu Multimedialnego są chlubą Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. W gromadzonych od przeszło 30 lat zbiorach znajduje się ponad 1500 płyt winylowych z różnymi gatunkami muzycznymi, 200 filmów na DVD, duży wybór nagrań muzycznych i bajek zarejestrowanych na kasetach magnetofonowych oraz ponad 2000 płyt CD z muzyką i czytanymi książkami - również w formacie MP3. W dziale znajdują się dwa stanowiska do odsłuchu oraz dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i katalogu on-line.

Zapraszamy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10:00 – 18:00

Kontakt:
Zdzisława Łazarczuk- Starszy bibliotekarz
tel. 71 3892531 wew. 23
e-mail: multimedia@migbp-wolow.pl

 

Czytelnia

Czytelnia jest połączona z Działem dla Dorosłych. To idealne miejsce do relaksu - można zasiąść w wygodnych sofach i popijając dobrą kawę, zanurzyć się w ciekawej lekturze lub przejrzeć prenumerowaną przez bibliotekę prasę. Na zainteresowanych czekają też zbiory regionalne, traktujące o ziemii wołowskiej, wydarzeniach i ludziach.

Kontakt:
Ewa Wójcik - Starszy bibliotekarz
tel. 71 3892531 wew. 22
e-mail: czytelnia@migbp-wolow.pl

 

Punkt Informacji Turystycznej

Punkt Informacji Turystycznej to najlepsze miejsce na rozpoczęcia odkrywania bogatej historii Wołowa i jego okolic. Można tu znaleźć kompletne informacje na temat wszelkiego rodzaju atrakcji, różnych wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz najciekawszych miejsc w gminie Wołów. W punkcie będzie można zaopatrzyć się w przewodniki i mapy, a także uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące komunikacji, noclegów oraz restauracji znajdujących się na terenie gminy.
Punkt Informacji Turystycznej rozpocznie swoją działalność wiosną 2014 roku.

 

Szkolenia i konferencje

Po tegorocznej modernizacji biblioteka dysponuje nowoczesną salą konferencyjną wyposażoną m.in. w tablicę interaktywną, rzutnik, nagłośnienie i klimatyzację. Dzięki mobilnej ścianie, sala może zyskać dodatkową przestrzeń, gdyż jest połączona z salą komputerową - wyposażoną w 12 stanowisk z dostępem do internetu. Jest to idealne miejsce do organizowania spotkań, szkoleń lub konferencji, a możliwość zorganizowania cateringu, noclegów oraz zagospodarowania czasu wolnego jest dodatkowym atutem tego miejsca.

 

Dodatkowe usługi

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie odpłatnie świadczy usługi w zakresie kserowania, skanowania i drukowania dokumentów oraz wypożyczeń międzybibliotecznych. Jako jedyna w Wołowie świadczy usługi w zakresie wysyłania dokumentów faksem.

 

Finansowanie inwestycji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek" - 500 tysięcy zł.

Województwo Dolnośląskie – uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - 350 tysięcy zł.

Gmina Wołów – uchwałą Rady Miejskiej w Wołowie - 400 tysięcy zł.

 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna        
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 8 
56-100 Wołów    
tel./fax 71 3892531
e-mail: biblioteka@migbp-wolow.pl

           www.migbp-wolow.pl        

Wersja XML